Конференция „Bridging the Seas“, организирана от Interreg Euro-MED Programme

6

На 19 ноември 2025 г. във Варна Сдружение „Клъстер Зелена синергия“ взе участие в конференцията „Bridging the Seas“, организирана от Interreg Euro-MED Programme. Програмата включваше панели с експерти от различни европейски държави, които споделиха своя опит, реализирани проекти и добри практики. Събитието предостави отлична платформа за обмен на знания и стратегическо планиране. Конференцията събра представители от 14 държави от северното Средиземноморие, което осигури значително разнообразие от гледни точки и опит. Тази международна експертиза стои в основата на усилията на Програмата да допринася за приоритетите на ЕС, да насърчава междусекторните синергии и да подпомага формирането на бъдещата политика за сближаване след 2027 год. Сесиите предложиха ясна и полезна актуализация относно програмните приоритети, предстоящите възможности и значимата роля на сътрудничеството в Средиземноморския регион.